مرکز بین المللی برقراری و توسعه روابط " آرانا "

 • مرکز بین المللی برقراری و توسعه روابط " آرانا "
 • مرکز بین المللی برقراری و توسعه روابط " آرانا "
 • مرکز بین المللی برقراری و توسعه روابط " آرانا "
 • مرکز بین المللی برقراری و توسعه روابط " آرانا "

در حوزه تامین کالا و خدمات استراتژیک

تجربه تجارت بین المللی و حضور در بازارها و میدان های خارجی، بحثی است که شاید بتوان گفت آزمون و خطا هیچ جایی در این موضع نداشته و هر سازمانی قصد ورود به این حوزه را داشته باشد بدون کسب دانش و تجربه لازم قطعاً با هزینه های بالایی مواجه خواهد شد و احتملاً برای مدت طولانی شانس همکاری در سطح بین المللی خود را کاهش خواهد داد. از این رو توصیه خبرگان این حوزه، مشاوره و همکاری با افراد و مجموعه های مجرب می باشد. یکی از اصلی ترین خدمات مرکز بین المللی برقراری و توسعه روابط "آرانا"، در حوزه تجارت خارجی و بین الملل است و سابقه فعالیت طولانی در این زمینه گویای این موضوع می باشد. حضور همکاران ما در مذاکرات پیچیده تجاری و شرایط خاص بین المللی و اقتصادی، بهمراه نتایج موفق، این امید و تضمین را به شرکت ها و سازمان ها میدهد که بدون هیچ نگرانی به دنبال اهداف سازمانی خود در عرصه های بین المللی باشند. ما قادر هستیم نیازهای شما را اعم از مطالعه بازارهای بین المللی، مذاکرات تجاری با شرکای خارجی، حضور در نمایشگاه ها، ارتباط با تامین کنندگان کالا، امکانسنجی زمینه های صادرات و واردات و امور گمرکی، مسائل حقوقی و تجارت بین الملل، قوانین مهاجرتی و سرمایه گذاری را به شکلی گسترده پوشش دهیم و موفقیت پروژه ها را با سطح بالایی تضمین خواهیم کرد.

 

بخشی از فعالیت های مرکز بین المللی برقراری و توسعه روابط "آرانا "

 • تهیه قراداد تجاری
 • مذاکرات جلسات قراردادی
 • نظارت بر اجرای قراردادها
 • ثبت برند در مجامع بین المللی

 

 

تجارت خارجی و بین المللی و خدمات حقوقی راجع به آن را می توان به دو دسته کلی و عمومی، شامل خدمات حقوقی راجع به تهیه و تنظیم قراردادهای تجاری بین المللی و خدمات راجع به دعاوی تجاری بین المللی تقسیم نمود.، این خدمات تجاری در سطح بین المللی و به گونه ای تخصصی پیگیری می گردد. خدمات حقوقی تجارت بین المللی محدود به مرزهای ایران نبوده و می تواند در خارج از ایران نیز اجرا گردد.

از آنجایی که جهان هرروز شاهد پیشرفت بیشتر تکنولوژی است ، تجارت بین المللی نیز، از نظر سود و رضایت شخصی، با ارزش تر و کارامدتر می شود، بنابراین اهمیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تجارت بین الملل در دوره و عصر صنعتی امروز مورد توجه قرار گرفته است. تجارت بین الملل در طول سال ها با توجه به مزایای بسیاری که به کشورهای مختلف در سراسر جهان ارائه می دهد، رونق زیادی یافته است. در واقع تجارت بین الملل، مبادله خدمات، کالاها و سرمایه بین کشورها و مناطق مختلف است و بخش مهمی از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد که این یکی از منابع مهم درآمد برای کشورهای در حال توسعه نیز محسوب می شود.

 

برخی از مزایای مهم تجارت بین الملل:

 • افزایش فروش و سود
 • افزایش پتانسیل فروش محصولات موجود
 • افزایش پتانسیل درگسترش کسب و کار
 • بهره گیری از تکنولوژی تجارت بین المللی
 • کاهش وابستگی به بازارهای موجود
 • بهره گیری از تکنولوژی تجارت بین المللی
 • حفظ رقابت هزینه ها در بازار داخلی
 • تثبیت نوسانات فصلی بازار
 • افزایش رقابت داخلی
 • افزایش پتانسیل فروش محصولات موجود
 • به دست آوردن سهم بازار جهانی


تجارت بین المللی انواع مختلفی از یک محصول خاص را از مقصد های مختلف به ارمغان می آورد و این به مشتریان کمک می کند از مجموعه ای گسترده تر محصول خود را انتخاب نمایند که نه تنها کیفیت زندگی آنها را بهبود می بخشد، بلکه به طور کلی به رشد کشور کمک خواهد کرد. تجارت بین المللی باعث افزایش بهره وری در تولید می شود؛ چرا که کشورها سعی می کنند روش های بهتر تولید را برای کاهش هزینه ها امتحان کنند تا در رقابت باقی بمانند ،در واقع کشورهایی که می توانند محصول خود را با کمترین هزینه ممکن تولید کنند قادر به کسب سهم بیشتری در بازار خواهند بود. بنابراین انگیزه برای تولید به طور موثر ایجاد می شود و این امر به افزایش استانداردهای محصول کمک می کند و مصرف کنندگان محصولاتی با کیفیت مناسب برای مصرف خواهند داشت.

از دیگر منافع تجارت بین المللی می توان به ایجاد اشتغال بیشتر از طریق ایجاد صنایع جدیدتر برای تامین نیازهای کشورهای مختلف اشاره کرد و به این ترتیب به کاهش میزان بیکاری کمک خواهد کرد.

همچنین تجارت بین الملل یک کشور را قادر می سازد که کالاهای مصرفی را که نمی تواند در مرزهای خود تولید کند و یا تولید آن ممکن است هزینه ی بسیار بالایی داشته باشد. ارزان تر از و از طریق واردات خارجی بدست آورد.

 

برنده یا بازنده در بازرگانی بین المللی

بازرگانی و تجارت بین الملل اغلب با واردات یا صادرات برای شرکت های کوچک و متوسط شروع می شود. با این حال، حتی این مرحله اول نیازمند بازاریابی ، دانش فنی و تجربه زیاد می باشد و شامل موانعی است که می تواند منافع شما را در بازارهای بین المللی به طور جدی به خطر بیندازد. این درست است که بین المللی شدن می تواند برای هر شرکتی از لحاظ کاهش هزینه (انتقال)، تمایز بازار (صادرات) و توسعه ی نقاط قوت اصلی مانند مزیت های رقابتی مفید باشد و یک عامل کلیدی برای رشد محسوب می شود . اما علی رغم این مزیت ها ممکن است به خاطر موانع تجاری، مشکلات فنی و تجربه و دانش کم، به شکست و از دست دادن سرمایه و زمان ختم شود. بر طبق آنچه گفته شد و با توجه به مزیت های فراوان تجارت بین الملل آن هم در دنیای پیچیده کنونی، این صنعت از حوزه های بسیار تخصصی و لازم برای هر کشوری محسوب می شود. اما باید توجه داشت که یکی از بخش های مهم تجارت بین الملل، ارائه خدمات بازرگانی به تجار و بازرگانان محترم در کشور مبدأ یا مقصد است. نیاز به دانش، تجربه و اشراف به قوانین تجارت بین الملل، اصطلاحات تجاری بین المللی  و قوانین محلی کشورهای طرف تجارت، از ملزومات حتمی کار تجاری است.

 

آشنایی با مقررات و تعرفه های گمرکی کشورها و همچنین آشنایی با فرایند ورود و خروج کالا از گمرکات و فرایند سرمایه گذاری و جلب و حمایت سرمایه گذاران توسط دولت ها لازمه کار تجاری است که مرکز بین المللی برقراری و توسعه روابط "آرانا" همراه آماده ارائه خدمات در این گونه موارد است. علاوه بر اینها مرکز بین المللی برقراری و توسعه روابط "آرانا" همراه به کاهش هزینه ها و جلوگیری از تاخیر زمانی در رسیدن کالاها و محموله های شما کمک می کند.

تجارت بین الملل اغلب با واردات یا صادرات برای شرکت های کوچک و متوسط شروع می شود. با این حال، حتی این مرحله اول نیازمند بازاریابی ، دانش فنی و تجربه زیاد می باشد و شامل موانعی است که می تواند منافع شما را در بازارهای بین المللی به طور جدی به خطر بیندازد. این درست است که بین المللی شدن می تواند برای هر شرکتی از لحاظ کاهش هزینه (انتقال)، تمایز بازار (صادرات) و توسعه ی نقاط قوت اصلی مانند مزیت های رقابتی مفید باشد و یک عامل کلیدی برای رشد محسوب می شود . اما علی رغم این مزیت ها ممکن است به خاطر موانع تجاری، مشکلات فنی و تجربه و دانش کم، به شکست و از دست دادن سرمایه و زمان ختم شود.​​​​​​​